open
čtvrtek, 12 březen 2015 00:00

Plastická chirurgie – cesta ke kráse

Kdo by nechtěl vypadat lépe nebo vypadat mladší? Touha po kráse a mládí je stará snad jako lidstvo samo. Středověcí alchymisté se snažili vyrobit elixír života, elixír mládí. To, co se nepodařilo alchymistům, se do určité míry podařilo plastické chirurgii. Plastická chirurgie sice nezaručuje nesmrtelnost, ale zaručuje krásu a mladistvý vzhled.

Co je plastická chirurgie

Slovo plastická chirurgie pochází ze starořeckých slov cheir (ruka), ergein (pracovat) a plastikos (tvarovat). Plastická chirurgie je speciální obor chirurgie, který se zaměřuje na obnovení nebo zdokonalení vzhledu nebo funkcí v mnoha částech lidského těla.

Co řeší plastická chirurgie

Plastická chirurgie obnovuje tvar, funkci částí těla poškozených např. úrazem, upravuje estetický vzhled jedince. Pole působnosti plastické chirurgie je široké, týká se celého těla. Plastická chirurgie řeší např. transplantaci vlasů, odstranění kožních výrůstků, zmenšení nebo zvětšení prsou, invazivní odstranění tuku z problematických partií (liposukce stehen, liposukce břicha), odstranění vrásek, bandáž žaludku v případě nadměrné obezity, aj.

Jak vybrat správného plastického chirurga

Plastické operace mohou provádět pouze lékaři s kvalifikací v oboru plastické chirurgie, nestačí školení a kurzy. Je třeba, aby dotyčný lékař byl specialista v oboru plastické chirurgie. Vhodné je též vyhledat si na internetu seznam lékařů, kteří mají příslušnou kvalifikaci v oboru plastické chirurgie a tedy oprávnění provádět samostatně úkony plastické chirurgie. Informace o specialistovi lze také získat od přátel, známých, kteří již plastikou operaci podstoupili. V tomto případě je výhodou, že výsledky dotyčný zájemce o zákrok v oblasti plastické chirurgie vidí. Po výběru plastického chirurga je vhodné si s ním domluvit konzultaci. Kvalitnímu odborníkovi jde především o zájmy klienta, nikoli o jeho vlastní finanční zájmy. Z tohoto důvodu je třeba být hodně opatrný, když plastický chirurg nešetří sliby ohledně výsledku, rychlého zotavení, bagatelizují možné komplikace, podávají nepřesné informace o zákroku, místo vysvětlení zamlžují, stanovují nepřesnou cenu. Při výběru je důležitý i osobní vztah, plastický chirurg má být přátelský i profesionální, ochoten naslouchat potřebám klientů.

Kolik stojí plastická operace

To je důležitá otázka. Cena zahrnuje nejen vlastní zákrok, ale také např. použité materiály, analgetika (léky proti bolesti). Při konzultaci stanoví odborník přesnou cenu, orientační stanovení ceny lze zjistit na internetových stránkách příslušného pracoviště nebo kontaktováním pracovníků recepce. Je třeba počítat s tím, že zákroky plastické chirurgie si klient hradí sám v plné výší, nepřispívá mu na to žádná zdravotní pojišťovna. Na provedení chirurgického zákroku si musí vzít klient dovolenou nebo neplacené volno, neschopenku mu nikdo nevystaví.

Na závěr jedna rada: plastická operace je chirurgický zákrok, který mění vzhled jedince, je třeba si nejen stanovit reálné cíle, ale také je vhodné podstoupit zákrok kvůli sobě, nikoli na nátlak okolí.

Číst 1555 krát

Související položky (podle značky)

Prague Traveller

There are many on-line tourist guides, but Prague Traveller is an extraordinary tourist guide for all tourists heading to Prague.