open
neděle, 02 říjen 2016 00:00

Hysteroskopie se nemusíte bát

Ožehavé téma, které trápí spoustu žen. Hysteroskopie je občas vysloveně nutnou záležitostí, zvláště má-li lékař podezření na nějaký vážnější problém, například děložní polypy. O co vlastně jde? Jak se hysteroskopie provádí a jak se na ni připravovat? A kdy ji ošetřující lékař může doporučit? Vždy je přeci lepší předcházet problémům, než je řešit až když je takřka pozdě.

Vyšetření dělohy je samo o sobě snadným zákrokem


Ambulantní hysteroskopie je vyšetřením, které trvá maximálně půl hodiny. Pokud se opakuje děložní krvácení, má žena nepravidelnou menstruaci nebo dokonce výtoky z pochvy, nedaří se jí otěhotnět a trpí pánevními bolestmi, pak přichází čas právě na tento krátký lékařský zákrok, který většinou odhalí příčinu potíží. Při hysteroskopii se mohou také odstraňovat myomy a například také polypy, které dokáží pořádně znepříjemnit život. Takzvané děložní polypy přicházejí ke slovu nezávisle na věku ženy, jde o nezhoubné malé nádory, které způsobují krvácení (nejen např. po pohlavním styku, ale také během menstruace, jež je pak mnohem silnější než obvykle).

Hysteroskopie je prováděna pod anestezií – částečnou nebo úplnou. Pacientka před operačním zákrokem musí být nalačno a také je zakázáno kouření. Nemusíte se samozřejmě ničeho bát, operace je prakticky zcela bezbolestná – příprava na ni je však časově náročnější. Je totiž nutné důkladné předoperační vyšetření. Odběr krve a moči a hlavně důkladná prohlídka. Jaké berete léky? Jaké jste prodělala v minulosti choroby a operační zákroky? To všechno je důležité, aby hysteroskopie proběhla úspěšně…

Nejde o složitý zákrok, odpočívat je však nutné


Je pravdou, že hysteroskopie se nemusíte obávat, ale současně by neměla být podceňována. Nejčastěji půjdete domů ještě ten den, kdy samotný zákrok proběhl, ale odpočinek je velmi důležitý. Zhruba po dobu jednoho měsíce po provedení hysteroskopie je vhodná sexuální a sportovní abstinence.

Číst 1533 krát

Prague Traveller

There are many on-line tourist guides, but Prague Traveller is an extraordinary tourist guide for all tourists heading to Prague.