open
neděle, 02 říjen 2016 00:00

Roztoči škodí

Kašlání, slzení očí, zduření sliznic, bolesti hlavy. Možnost rozvoje ekzémů a navíc i astma. To přesně s sebou může přinést alergie na roztoče, kterou bychom rozhodně neměli podceňovat. Je sice pravdou, že bitevní pole s roztoči je Váš byt a musíte být opatrní, na druhou stranu existuje několik osvědčených fíglů, jak tyhle malé drobečky zlikvidovat a spát pak o poznání klidněji. Pojďme si je proto dát k dobru!

Vysoké teploty a slunce roztoče zabíjí

Snižte vlhkost v bytě pod padesátiprocentní hranici a problém začne rázem ustupovat. Velmi vysoké teploty nebo vystavení mrazu roztoče spolehlivě zlikviduje, stačí vyprat lůžkoviny (pokud to snesou) při teplotě nad šedesát stupňů Celsia a s roztoči bude za chvilku amen. Pravidelně také utírejte prach, hadříkem namočeným v eukalyptovém oleji uděláte doslova zázraky – roztoči jeho vůni prostě z duše nenávidí.

Slzení a zarudnutí očí, pocit ucpaného nosu, záchvaty dušnosti. To vše nás může potkat, když trpíme touto obávanou alergií. Roztoči se až ze čtyř pětin drží v našich peřinách a polštářích, najdeme je ale i v čalouněných pohovkách a jejich „řádění“ neujdou ani dětské plyšové hračky. Teplo a vlhko, které vzniká, když spíme, zůstává v posteli do jisté míry celý den a pro roztoče představuje jedinečné podmínky pro rozvoj celé jejich kolonie.

Hladká pěnová matrace? Skvělá volba

Pokud máte doma molitanovou matraci, je něco špatně. Prach a vlhkost přitahuje skoro automaticky a rozvoj alergie na roztoče může nerušeně pokračovat. Naopak hladká pěnová matrace je prostředím, které roztoči nesnáší. Nejde v ní udělat klasické „hnízdečko“, pod její povrch se nedostanou a velmi špatně se na nich udrží. Roztoče bohužel nejde mechanicky vyklepat, ale možností, jak jim zatopit, je díkybohu poměrně dost.

Číst 1370 krát
Více z této kategorie: « Hysteroskopie se nemusíte bát

Prague Traveller

There are many on-line tourist guides, but Prague Traveller is an extraordinary tourist guide for all tourists heading to Prague.